Co to jest Smartgips?

Złamanie kości lub inna kontuzja związana jest z bólem oraz utratą sprawności fizycznej. Konsekwencje urazu odczuwa się przez wiele tygodni. Towarzyszy jej ból, opuchlizna oraz częste wizyty u lekarzy. W przypadku poważnego urazu, jakim jest przerwanie ciągłości kości, często niezbędne staje się usztywnienie kończyny lub innej części ciała oraz jej solidna stabilizacja. Czas rekonwalescencji, podczas którego kość się regeneruje, zazwyczaj wynosi około ośmiu tygodni. Obecnie najczęściej stosuje się najstarszą metodę uruchamiania, jaką jest zakładanie gipsu. Poruszanie się, a także codzienne funkcjonowanie z gipsem jest niezwykle utrudnione i niekomfortowe. Innowacyjne rozwiązanie to smartgips. Co to jest? Warto się dowiedzieć, aby w razie kłopotu znać inne opcje usztywnienia kończyn.
Odwiedź sklep ze Smartgipsami

Smartgips - co to jest?

Smartgips jest innowacyjnym produktem na rynku medycznym. To alternatywa, którą z powodzeniem można wykorzystać zamiast tradycyjnego gipsowania uszkodzonej części ciała. Smartgips jest specjalistyczną ortezą, która zapewnia wysoki komfort podczas użytkowania. Zbudowana jest z wysokiej jakości komponentów, które dzięki swojej budowie nie tylko usztywniają daną część, ale także doskonale ją amortyzują podczas codziennego funkcjonowania. Jego założenie skraca okres rekonwalescencji oraz zapewnia szybszy powrót do dawnej sprawności. Smartgips wyprodukowany jest z termoplastycznych materiałów, które są wodoodporne oraz oddychające. Dodatkowo jego zakładanie jest proste, a podczas badań, takich jak na przykład wykonanie dodatkowych zdjęć RTG, nie ma konieczności ściągania ortezy. Jeśli interesuje Cię dokładny wygląd produktu, możesz się z nim zapoznać na stronie sklep.icast.pl. Umożliwia on wykonywanie podstawowych czynności, na jakie nie może pozwolić sobie osoba, która ma założony klasyczny gips.

Kiedy można założyć smartgips?

Jeśli wiesz już, co to jest smartgips, warto dowiedzieć się, kiedy można wykorzystać to innowacyjne rozwiązanie. Smartgips jest odpowiedni przy większości przypadków, jakimi są urazy kończyn górnych oraz dolnych. Dotyczy to prostych złamań kości, jak i założenia ortezy po operacji złamania oraz w okresie rehabilitacji. Smartgips można również zakładać na urazy, które nie są złamaniem, jak na przykład uszkodzenie ścięgien, stany przeciążenia kończyny czy skręcenia oraz pęknięcia kości.

Smartgips - rodzaje, w zależności od urazu

Jednym z najbardziej znanych rozwiązań smartgipsu na uszkodzoną nogę jest VACOped. To innowacyjna orteza, która pozwala na komfortowe usztywnienie kończyny dolnej. Wykorzystana technologia próżniowa umożliwia amortyzację podczas rehabilitacji czy codziennego funkcjonowania. Zwykły gips na kończynie górnej z powodzeniem może zastąpić orteza ortoCast. Może być użytkowana jako szyna, aparat ortopedyczny czy tradycyjne unieruchomienie. Jakie są jej atuty? Przede wszystkim szybkie zakładanie oraz zdejmowanie, a także wysoki komfort podczas rekonwalescencji. Smart gips ortoCast dzięki termicznej aktywacji doskonale dopasowuje się do kształtu ręki, tworząc wodoodporną i oddychającą podporę dla złamanej kości. Zwykłe gipsowanie powoli zaczyna odchodzić w niepamięć, przede wszystkim za utrudnienia, jakich przysparza pacjentom. Warto wiedzieć, co to jest smartgips, aby w razie konieczności leczenia złamania lub innego urazu, skorzystać z tego rozwiązania. Ta innowacyjna metoda pozwala na szybszą rekonwalescencję, połączoną z wygodą i komfortem użytkownika.